ENDÜSTRiYEL KAPI

endüstriyel kapi

Endüstriyel Kapı ve Kepenk Sistemleri

Bu ürünün diğer raylı kapılara göre birçok avantajları mevcuttur. Raylı kapılarda kapının çalışma alanı iç mekanın kullanım alanını kısıtlarken endüstriyel kapıların açılımı yukarı yönlü olduğundan kullanım alanına engel olmuyor. Fabrika ya da büyük depoların mal kabul girişlerinde kullanılabildiği gibi daha küçük boyutlu kapılarda ya da otopark girişi gibi denetimi istenilen yerlerde kullanım alanı yaygınlaştı. Kullanımında manuel kontrol mevcut olsa da çoğunlukla otomatik kontrol seçeneği tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte, akıllı telefonlarla kontrolü mümkün hale geldi.

Ürünün bir diğer avantajı ise ses ve ısı yalıtımı olması, dış mekanla ses ve ısı izolasyonu için fazladan çalışmaya gerek kalmadan dış mekanın olumsuz şartlarından korunmayı sağlıyor.

Ürünün çalışma sistemi motor otomasyon sistemleri ile hareket ettirilir. Bununla birlikte halat kopması gibi risklere karşı gerekli frenleme tertibatı mevcuttur. Hırsızlık gibi olaylara karşı dayanaklı malzeme kullanılmış ve gerekli önleyici tedbirler alınmıştır.

Uygulanabilmesi için kapı boşluğunda en az 50 santimetre kiriş alanı bulunması gerekmektedir. Bu kiriş alanı bulunmayan kapı boşlukları için gerekli ölçülerde profillerden sahte kiriş yapılır. Endüstriyel kapı yay yataklamasının yapabilmesi için kapının yüksekliğinden itibaren en az 50 cm yay yataklama alanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Endüstriyel kapıların otomatik kullanılan sistemlerinde kapı açılma hızı sabittir. Kapı açılma hızı 25 cm/saniyedir.

Kullanım alanlarına göre fiyatlarında farklılık bulunuyor. Örneğin; evinizin bahçesinde bulunan garaj için seksiyonel kapı yaptırmayı düşünüyorsanız kapının yapılacağı yerde ürünü kurabilmek için gerekli kiriş yüksekliği ya da diğer teknik konular incelendikten sonra ortalama olarak uzman ekibimiz size en uygun  fiyatı bulabilir. Tabi ki istenilen malzemenin ve kalitenin bu fiyatlara etkisi kaçınılmazdır. En önemli olanı ise; imalatında ve montajında güvenilir firmalar ile temasa geçmek en doğru olanıdır.

Çeşitleri Nelerdir?

Şu şekilde sıralayalım: Seksiyonel, sarmal hızlı pvc brandalı, katlanır hızlı pvc brandalı, sarmal kapı olmak üzere 4 çeşit bulunmaktadır.


Daha yeni Daha eski