R-TEC SEKSiYONEL KAPI MOTORU

 R-TEC SEKSiYONEL KAPI MOTORU

R-Tec SIRIUS 10024 TCE Fabrika Kapısı Motoru

Milden Tahrikli

Zincir Mekanizması ile manuele alma

R-Tec Türkiye olarak sunduğumuz SIRIUS 10024 TCE Seksiyonel kapılarda toplu konutlarda, villalarda, otoparklarda, fabrikalarda ve apartmanlarda kullanılabilen kapı sistemleridir.

Endüstriyel kapılar sanayi ve depolama tesislerinde, ürün ve araçların giriş çıkışına imkan sağlayacak geniş açıklıklarda uygulamaya müsait, yüksek izolasyon ve güvenlik özelliklerine sahip kapılardır. Endüstriyel tip seksiyonel kapılar, panellerin iki kenarına monte edilmiş menteşe ve tekerlekler, tamburlara sarılan taşıyıcı çelik halatlar yardımıyla yan raylar üzerinde kayarak hareket eden, torsiyon yayların gücü vasıtasıyla kapının hareketini kolaylaştıran, sahanın mevcut kiriş ölçülerine göre belirlenecek yataklama tipi ile geçiş noktasında yükseklik kaybını en aza indirmelidir.

Panel Özellikleri

 Paneller, galvanize çelik saclar arasında 40kg /m3 yoğunlukta poliüretan dolguludur.

 Panel kalınlığı 40mm olmalıdır.

 Galvanize çelik sacların kalınlığı 0,40mm olmalıdır

 Panel yüksekliği 460mm, 500mm, 560mm veya 610mm olmalıdır.

 İç ve Dış yüzey sac deseni portakal kabuğu görünümündedir, göbekli, düz ya da çizgili model paneller mevcuttur.

Panellerin ısı iletim katsayısı 0,604 k (W/m²) dir.

Panellerde standart renk RAL 9002olup, istenildiği takdirde Ral katoloğundaki herhangi bir renge boyanabilmelidir.

Kapının rüzgâr direnci EN 12444, Class En 12424, Class3 olmalıdır. 700 Pa = 71.38 kg/m2 veya 0,109 (k N/m²) dir

Kapının su sızdırmazlık değeri EN12489,Std. Class EN 12425 (resistance to water penetration) Class2 olmalıdır. Sızdırmazlık EPDM contalar ile sağlanmaktadır.

Kapının hava geçirgenlik değeri EN12427 ve rüzgâr geçirgenliği EN 12424 standardına uygun olmalıdır. Sızdırmazlık EPDM contalar ile sağlanmaktadır.

Panellerin ses izolasyon değeri RW (C;Ctr) = 28(+2,-2)dB R’w=26dB dir.

Kapı genişliğinin 5100 mm den fazla ise panel birleşimlerinde, çarpmalara ve rüzgâr yüküne karşı, mukavemet arttırma amaçlı olarak güçlendirme profilleri, panel birleşimlerinde destek sacları, çift yan menteşeler ve uzun milli tekerler olmalıdır.

Kapı manuel kullanımda iken elle açma kapamayı mümkün kılabilecek kapı kulpu alt panelde olmalıdır.

Kapı genişliği 5000 mm’ e kadar olan ölçülerde, 840*1840 mm servis kapısı uygulaması yapılabilmelidir.

Işık geçiriminin sağlanabilmesi için istenildiği takdirde kapı paneli üzerine pleksiglass pencere uygulaması yapılabilmelidir.

Raylar :

Raylar 2” genişlikte, 2,0mm et kalınlığı olan galvanize sacdan imal edilir.

Kapı rayı üst noktasında kapı açılması anında emniyetli duruş ve frenleme sağlayan yaylı tampon sistemler(stoperler) olmalıdır.

Geri dönüş raylarının bitim noktasında sağ-sol rayı birbirine bağlayan profil olmalıdır.

Kapı ray, dikme ve destek profillerinin, yataklama çeşitlerine(standart, düşük, yüksek, giyotin, özel vb.) uyumlu olması gerekmektedir.

Menteşe ve Tekerlekler

Taşıyıcı menteşeler galvanize sac kullanılarak imal edilir. 

Raylar içinde hareket eden tekerlekler gürültü önleyici polyamidden imal edilmiş olmalıdır. 

Panellerin sağ-sol kenarlarında menteşe ve tekerlek bağlantısını sağlayacak, galvanize saç kullanılarak imal edilen yan kapama profilleri olmalıdır.

Torsiyon Yay

Torsiyon yay, yay kırılma emniyet sistemi (opsiyonel) ve bağlantı parçalarından oluşur.

Kapı ağırlığını dengeleyici torsiyon yaylar sayesinde, kullanıcı kapıyı zorlanmadan manuel olarak açıp kapatabilmelidir.

Kapının ağırlığını dengeleyici torsiyon yaylar, DIN17223’e uygun olmalı ve 15.000 çevrim standart ömürlü, istenildiği takdirde 25.000, 50.000, 100.000 çevrim ömürlü yay kullanım alternatifleri olmalıdır.

Yaylar boyalı olmalıdır. Böylelikle ilerideki süreçte paslanması engellenmiş olur.

Halat

Kapının sağlıklı çalışmasını sağlayan çelik halatlar, polyproplen çekirdek etrafında 6x19 = 114 adet tel sarımlı ve 200 kg/mm² gerilime dayanıklı olmalıdır.

Kapı halatlarının kopmasına müteakip kapının düşmesini engellemek için halat kopma emniyet sistemi, standart olarak sunulmalıdır.

Sızdırmazlık Ekipmanı

Kapının en üst panelinde, üst sızdırmazlık contası ve alüminyum üst sızdırmazlık conta profili kullanılmalıdır.

Kapının en alt panelinde, panel ile zemin arasında sızdırmazlığı sağlayıcı, kapının zemine tam olarak oturmasını sağlayan, alt sızdırmazlık contası ve alüminyum alt sızdırmazlık conta profili kullanılmalıdır.

Kapı altında kullanılan lastikli fitil, Pnömatik emniyet sistemi uygulamasına elverişli olmalıdır.

Kapı panellerinin arasında sızdırmazlığı sağlayıcı özel birleşim kesiti ve paneller boyunca sünger conta olmalıdır.

Kapı panelleri ile üst ve yan duvarlar arasında sızdırmazlığı sağlayıcı, -30º C ye kadar esnekliğini koruyan, kauçuk dış sızdırmazlık contası bulunmalıdır.

Kapının Motorlu veya Manuel Kullanımı

Kapının motorlu, calaskal veya manuel kullanım imkanı olmalıdır. Motorlu kullanımda, elektrik kesilmesi durumunda kapı manuel olarak açılıp kapatılabilmelidir.

Motor istenmezse manuel kullanımlarda kapı ebatlarına bağlı olarak caraskal (zincirli manuel açmakapama mekanizması) uygulaması yapılabilmelidir.

Opsiyonel olarak, kapının altında bulunan lastik conta içerisinde, kapının aşağıya doğru hareketi sırasında bir engelle karşılaşması durumda, yumuşak bir dokunuş yapıp, yukarı doğru geri dönmesini sağlayan pnömatik güvenlik sistemi uygulaması yapılabilmelidir.

Opsiyonel olarak sürgü kilit sistemi uygulanabilmelidir. Motorlu sistemlerde önerilmemektedir.

Panellerin ambalajında karton ambalaj uygulanmalıdır

Daha yeni Daha eski